Kurtka skórzana – uniwersalna część garderoby

Kurtka skórzana jest elementem garderoby, który powinna mieć każda dbająca o swój modny wygląd osoba. To nie ulega wątpliwości. Jest na tyle uniwersalna, że  można ją założyć zarówno do jeansów, sukienki jak i eleganckiej spódnicy.  Mężczyźni również mają szeroki wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o stylizacje z kurtką skórzaną.

Bardzo często widujemy na łamach gazet celebrytów w skórzanych kurtkach. Wybierają bardzo różne fasony, od ramonesek aż po proste, eleganckie wzory. Dlaczego warto mieć przynajmniej jedną kurtkę skórzaną w swojej szafie? Powodów jest co najmniej kilka.

Ponadczasowość. Pierwsze kurtki skórzane pojawiły się ponad 100 lat temu i nie zapowiada się by miały kiedykolwiek wyjść z mody. Oczywiście zmieniają się fasony oraz elementy ozdobne kurtek. Materiał, czyli skóra naturalna, na przestrzeni lat również uległa wielu usprawnieniom. Wszystko po to by jej struktura była delikatniejsza i przyjemniejsza w dotyku przy jednoczesnym zachowaniu trwałości.

Wytrzymałość. Nie da się ukryć, że skóra należy do  jednego z najtrwalszych surowców wykorzystywanych do produkcji zarówno odzieży jak i obuwia. Dobrej jakości kurtka ze naturalnej skóry, może być użytkowana nawet do 10 lat. Co więcej, bardzo łatwo przywrócić jej drugie życie korzystając z usług renowacyjnych. Jest to naprawdę niewielki koszt a kurtka wygląda praktycznie jak nowa.

Praktyczność. Wielu osobom kurtka skórzana kojarzy się z sezonem wiosna/jesień. To normalne, wtedy sprawdzają się najlepiej. Jeżeli kurtka wykonana jest rzeczywiście ze skóry naturalnej, może okazać się również dobrym rozwiązaniem w letnie dni lub mniej mroźne zimowe. Dlaczego? Dzięki swojej strukturze, skóra naturalna oddycha zachowując komfort termiczny. Oznacza to, że nie występuje żadne niepożądane nagrzewanie i chłodzenie.

Uniwersalność. Kurtkę skórzaną można założyć praktycznie do wszystkiego. Świetnie prezentuje się zarówno do  jeansów z t-shirtem jak i eleganckich spodni i koszuli. Kobiety również dodają ją do wielu stylizacji. Od eleganckich spódnic i sukienek aż po jeansowe spodnie i luźną bluzkę. Formalnemu ubiorowi dodaje klasy i stylu a codziennemu rockowej nutki.

Argumentów za jest naprawdę wiele. Mówi się, że kto choć raz kupił dobrej jakości kurtkę skórzaną, nigdy nie wróci do skóropodobnych zamienników. Jak jest naprawdę? Opinię pozostawiam Wam.